Najczęściej zadawane pytania

by Weronika
0 comment

1.Kto może zrobić kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy?

Zgodnie z ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym z dnia 8 września 2006r., do kursu KPP może przystąpić osoba posiadająca ukończone 18 lat oraz jej  stan zdrowia  pozwala na udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

2. Co daje kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy?

Świadomość i pewność postępowania w czasie akcji ratunkowych, poczucie przynależności do grupy przeszkolonych ratowników oraz dodatkowe punkty przy naborze do służb mundurowych (m.in. Policja, PSP, Wojsko).

3. Czym różni się Kwalifikowana Pierwsza Pomoc od kursu Pierwszej Pomocy?

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy jest określony ramowym programem oraz  zakończony jest Egzaminem Państwowym, który nadaje tytuł ,, Ratownika”. Uczestnik kursu zdobywa najwyższe uprawnienia medyczne, które nie wymagają wykształcenia medycznego. Kurs Pierwszej Pomocy jest to podstawowy kurs dla każdego, dzięki któremu uczestnik zdobywa wiedzę jak  reagować w sytuacjach zagrażających ludzkiemu zdrowiu i życiu. Po zakończeniu szkolenia kursant otrzymuje certyfikat.

4. Gdzie można zrobić kurs ratownika medycznego?

Nie ma kursu na ratownika medycznego, aby uzyskać tytuł ratownika medycznego należy ukończyć studia wyższe na uczelni.

5. Gdzie można zrobić kurs Pierwszej Pomocy?

Posiadamy w ofercie naszej firmy kursy z Pierwszej Pomocy. Kurs można odbyć w Krakowie stacjonarnie w siedzibie LINMED. Szkolenia Pierwszej Pomocy honorowane są przez PIP. Terminy kursów dostępne są na stronie https://linmed.com.pl/szkolenia/

6. Gdzie mogę pracować po kursie z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy ?

Po kursie z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy można pracować jako ratownik wodny (po ukończeniu dodatkowych szkoleń m.in. szkolenie na ratownika wodnego, KPP jest jednym z wymogów wykonywania pracy na basenie), przy obstawach wydarzeń jako pomoc medyczna, praca przy wyciągu narciarskim oraz w transporcie medycznym. Ratowników KPP często zobaczymy w jednostkach współpracujących z systemem, m.in., Państwowa Straż Pożarna, Policja, Straż Graniczna, Wojsko.

7. Czy nauczyciel EDB musi mieć kurs pierwszej Pomocy?

Tak, zgodnie z Rozporządzeniem o obowiązku bezpieczeństwa i higieny placówek oświatowych każdy nauczyciel i każdy pracownik szkoły musi mieć skończony kurs Pierwszej Pomocy.

 

Maksymalna liczba prób została osiągnięta

Leave a Comment